Sezon 2018 Posumowanie

2019.01.07Podsumowanie sezonu 2018

 

Sezon 2018 był jednym z najbardziej udanych sezonów żeglarskich. Już w kwietniu wyruszyliśmy z Albuferii , kursem na północ , aby poprzez Irlandię, Zachodnia Szkocję , Szetlandy, Norweskie Fiordy i Lofoty dopłynąć po koniec czerwca do Longyearbean na Spitsbergenie. Po dwu miesiącach eksploracji archipelagu Svalbard rozpoczęliśmy powrót na południe i w październiku zawinęliśmy do Albuferii. Krótkie tygodnie postoju wykorzystaliśmy na okresowy remont jachtu i przygotowanie go do regat ARC 2018.

Planowany na 25 listopada do start regat musieliśmy, ze względu na awarie pompy chłodzenia, opóźnić o ponad dobę. Pomimo dużego26 godzinnego opóźnienia na starcie, ostatecznie przybyliśmy na metę na 6 pozycji w naszej klasie, nadrabiając cała stratę czasową. W czasie regat pobiliśmy nasz rekord osiągając 231 przebiegu dobowego i żeglugi non-stop  11 dni pod spinakerem ( 350 m2).

Tegoroczną zimę spędzamy w ciepłych karaibskich klimatach, żeglując relaksowo po dość ambitnym i wyczerpującym sezonie. Jak Zwykle Nashachata II potwierdziła swoją bardzo dużą dzielność morską i odporność na czasem zaskakujące i niepodziewane manewry naszych dzielnych żeglarzy J  

Podsumowując w sezonie 2018 wzięło udział 140 żeglarzy pokonując prawie 14 000 mil morskich!

Gratulujemy wszystkim wspaniałych rejsów i zapraszamy na pokład w 2019 roku!


Wyniki regat: