Wyprawa Karaiby 2019 - Szlakiem Czarnej Perły i nie tylko

Etap: 19.8

Trasa rejsu: Dominicana (Samana Bay) - Martynika ( Le Marine)Termin:
od 2019.04.13 do 2019.04.27
Czas trwania:
14 dni
Ilość mil morskich:
300 (średnio 22 na dzień)
Skipper:
Robert Wierzbicki
Wolnych miejsc:
---

Na dwutygodniowy rejs wyruszamy z Samana Bay  (portu położonego 30 km od lotniska Punta Cana) i płyniemy na południe, gdzie planujemy odwiedzić: Puerto Rico, BVI, Anguille, Gwadelupę, Dominikę.Większość wysp została odkryta dla Europy przez Krzysztofa Kolumba w czasie jego wypraw do Indii Zachodnich. Prekolumbijskimi mieszkańcami kraju byli Karaibowie i Tainowie. Dominikana pod nazwą Hispaniola weszła w skład hiszpańskiego imperium kolonialnego.

Dominikana to kraj wybierany przede wszystkim przez amatorów rajskich plaż i lazurowego oceanu. Wyspa przyciąga też miłośników niemal wszystkich sportów wodnych: od kajakarzy po żeglarzy i surferów. Dodatkowo, krystalicznie przejrzyste wody oblewające tą krainę̨ zachęcają̨ do tego, by spróbować́ swoich sił w nurkowaniu, podczas którego obserwować́ możemy nie tylko bogatą faunę̨ i florę̨ (rafy koralowe, rzadkie gatunki ryb), ale również̇ imponującej wielkości wraki zatopionych statków. Mówiąc o wodnych atrakcjach nie sposób nie wspomnieć́ o pływaniu z delfinami. Dominikana jest jednym z niewielu turystycznych krajów świata, gdzie możemy przebywać́ z tymi zwierzętami niemal w ich naturalnym środowisku. Po drodze będziemy mijali wysepkę̨ Saona Island. Saona znajduje się̨ na południe od Dominikany, na morzu Karaibskim. Znajduje się̨ ona na terenie parku krajobrazowego East National Park. Jej plaże i mielizny (gdzie możemy zobaczyć́ rozgwiazdy – starfish) są̨ esencją całej Dominikany. Na Saona Island, rozgwiazdy i koralowce widoczne są̨ nawet z pokładu jachtu!Dominikana łączy w sobie górzysty krajobraz gór z malowniczym wybrzeżem oraz bujnymi lasami równikowymi rozciągającymi się wzdłuż górskich stoków. Lasy te są domem wielu niespotykanych gatunków zwierząt i roślin, które upodobały sobie tropikalny klimat Karaibów.O pozostałych mijanych wyspach poczytajcie sami, postaramy się uwzględnić wasze życzenia w czasie tego unikalnego rejsu wzdłuż wysp archipelagu Karaibów.

Karaibską przygodę zakończymy w samym środku archipelagu Małych Antyli, na Martynice, wyspie będącej częścią Francji, zachwycającej górzystym, wulkanicznym krajobrazem, tropikalnymi lasami równikowymi.

  


Martynika słynie z upraw bananów oraz trzciny cukrowej, z której produkowany jest rum. To wyspa o pięknych plażach, w niezliczonej ilości barw i odcieni.
Wracamy do kraju z lotniska Ford de France, oddalonego ok 40km od Mariny.


Wróć do opisu wyprawy