Highlands Route/East Greenland 2022

Etap: 22.5

Trasa rejsu: Iverness - ReykjavikTermin:
od 2022.07.10 do 2022.07.27
Czas trwania:
17 dni
Ilość mil morskich:
1000 (średnio 59 na dzień)
Skipper:
Jerzy Pękalski
Kontakt ze skipperem:
+48 601 232 034, email: j.pekalski123@gmail.com
Wolnych miejsc:
4

Rejs pomyślany głównie  jako eksploracja Wysp Owczych (Faroe Islands) z wizytą  po drodze na Orkadach (cieśnina Pentland, Kirkwall) i portach południowo wschodniej Islandii. Zakończenie rejsu w Rejkiawik.  

          Wyspy Owcze, na które zwykle w rejsach jest „nie po drodze” teraz chcemy poświęcić im więcej czasu żeby poznać ten archipelag.

W 2007 roku Wyspy Owcze zostały uznane przez National Geographic Traveller najpiękniejszymi wyspami na świecie pokonując 111 konkurentów.  Okładkę numeru, w którym ogłoszono wyniki tego zestawienia zdobiła latarnia Kallur na wyspie Kalsoy.

 W rzeczywistości jest tam jeszcze piękniej i będziecie mieli okazje tego doświadczyć.

W drodze na WO – planujemy przejście przez okrytą złą sławą cieśninę Pentland Firth, gdzie prądy pływowe osiągają 12 węzłów tworząc znaczne zafalowanie.

W miarę rezerw czasowych (łaskawości Neptuna) planujemy zwiedzić atrakcje południowo wschodniego wybrzeża Islandii, kończąc rejs w Rejkiawiku skąd   mamy dogodne polaczenia lotnicze do Polski. Samoloty latają też bezpośrednio do Wrocławia. Dla chętnych istnieje możliwość pozostania na wyspie i zwiedzenie  dodatkowych atrakcji w centrum wyspy.

W rejsie będzie możliwość zdobycia stażu na Kapitana Jachtowego (wymagane jest min.100h w rejsie na jachcie powyżej 20 m długości)Wróć do opisu wyprawy