Wyprawa Karaiby 2019 - Szlakiem Czarnej Perły i nie tylko

Etap: 19.7

Trasa rejsu: Jamajka (Montego Bay) -Dominicana (Samana Bay)Termin:
od 2019.03.30 do 2019.04.13
Czas trwania:
14 dni
Ilość mil morskich:
300 (średnio 22 na dzień)
Skipper:
Zbigniew Jałocha
Kontakt ze skipperem:
email: jalochaz@gmail.com
Wolnych miejsc:
---

 

Rejs rozpoczniemy w Montego Bay

Świetne miejsce do snorklowania i nurkowania. Piękna plaża Doctor’s Cave śmiało może konkurować z tą w Negril, 7-milową Seven Mile Beach. W okolicy znajdują się też cudownie piaszczyste Negril Cliffs
i Half Moon Beach.

Jamajka to rajskie plaże, morze o temperaturze 27°C i świetna pogoda ale też oczywiście …Bob Marley i słońce w płynie czyli….rum oraz wszystkie owoce z lasów tropikalnych, i coś jeszcze J . Choć marihuana palona jest przez miejscowych dość swobodnie, warto pamiętać, że wcale nie jest tu legalna.Odwiedzimy dom Boba Marleya , ten rodzinny, w wiosce Nine Mile na północnym wybrzeżu, lub ten, w którym mieszkał, przy Hope Road 56 w Kingston, i gdzie dziś mieści się jego muzeum. Można tam wejść do studia, w którym artysta nagrywał swoje nieśmiertelne przeboje.

Wodospady na rzece Dunn

Wpadają kaskadami do Morza Karaibskiego niedaleko Ocho Rios. Warto je nie tylko zobaczyć, ale też się na nie wspiąć idąc z plaży w górę rzeki, wykorzystując schodkowe załamania jej koryta
i naturalne poziome baseny wydrążone przez spadającą wodę. Świetna przygoda i chłodząca kąpiel jednocześnie.


Okolice Ocho Rios

Wielkie zielone plantacje trzciny cukrowej, którą sprowadził na wyspę sam odkrywca Jamajki Krzysztof Kolumb. Warto zwiedzić choć jedną rumiarnię – najlepiej produkującą rum od ponad 260 lat Appleton Rum Estate.

Port Antonio

Zachwyca Błękitna Laguna o wodzie we wszystkich odcieniach turkusu i malownicza plaża  Frenchman’s Cove.
A jeśli wolicie imprezowe klimaty, spodoba się pełna muzyki plaża Winnifred.Dominikana to kraj wybierany przede wszystkim przez amatorów rajskich plaż̇ i lazurowego oceanu. Wyspa przyciąga też miłośników niemal wszystkich sportów wodnych: od kajakarzy po żeglarzy i surferów. Dodatkowo, krystalicznie przejrzyste wody oblewające tą krainę̨ zachęcają̨ do tego, by spróbować́ swoich sił w nurkowaniu, podczas którego obserwować́ możemy nie tylko bogatą faunę̨ i florę̨ (rafy koralowe, rzadkie gatunki ryb), ale również̇ imponującej wielkości wraki zatopionych statków. Mówiąc o wodnych atrakcjach nie sposób nie wspomnieć́ o pływaniu z delfinami. Dominikana jest jednym z niewielu turystycznych krajów świata, gdzie możemy przebywać́ z tymi zwierzętami niemal w ich naturalnym środowisku. Po drodze będziemy mijali wysepkę̨ Saona Island. Saona znajduje się̨ na południe od Dominikany, na morzu Karaibskim. Znajduje się̨ ona na terenie parku krajobrazowego East National Park. Jej plaże i mielizny (gdzie możemy zobaczyć́ rozgwiazdy – starfish) są̨ esencją całej Dominikany. Na Saona Island, rozgwiazdy i koralowce widoczne są̨ nawet z pokładu jachtu!

Rejs zakończymy w romantycznej zatoce Samana Bay.Wróć do opisu wyprawy