Wyprawa Karaiby 2019 - Szlakiem Czarnej Perły i nie tylko

Etap: 19.12.2

Trasa rejsu: Madera - AlbufeiraTermin:
od 2019.06.28 do 2019.07.06
Czas trwania:
8 dni
Ilość mil morskich:
500 (średnio 63 na dzień)
Skipper:
Anna Kiełbik-Piwońska;
Kontakt ze skipperem:
+48 603 84 54 72, email: akielbik@rejsy-akp.pl
Wolnych miejsc:
4

Rejs rozpoczniemy na przepięknej tonącej w kwiatach wyspie Madera. Już samo lądowanie na tamtejszym lotnisku może dostarczyć niezwykłych wrażeń i pięknych widoków, a to dopiero początek. Pierwsze dwa dni po zaokrętowaniu poświęcimy na zwiedzanie Madery, wyspy ogrodów botanicznych i niezwykłej przyrody.

Stolica, czyli Funchal oferuje turystom m.in. przejazd kolejką linową na wzgórze Monte, gdzie znajdują się Tropical Gardens. Podczas jazdy można podziwiać panoramę miasta, następnie należy odwiedzić miejscowy targ z lokalnymi przyprawami, pamiątkami i soczystymi owocami. Kolację warto zjeść w najstarszej części miasta Zona Velha, a kolejnego dnia wynająć auto i zwiedzić pozostałe atrakcje, w tym przepiękne surowe klify na Półwyspie Św. Wawrzyńca i słynną Levada das 25 Fontanes lagunę z małymi wodospadami, których jest 25 (a może i więcej).

No i czas wyruszyć na Atlantyk - przed nami będzie 500 Mm pięknej, szybkiej żeglugi w kierunku Portugalii. Taki przelot powinien nam zająć około pięciu dni. Rejs zakończymy w portugalskiej miejscowości Albufeira leżącej w słynącym z pięknych plaż rejonie Algarve. Smutna wiadomość: tu też zakończy się nasza przygoda. A najbliższe lotnisko znajduje się w Faro...Wróć do opisu wyprawy