Wyprawa Karaiby 2019 - Szlakiem Czarnej Perły i nie tylko

Etap: 19.4

Trasa rejsu: Martynika - MartynikaTermin:
od 2019.02.17 do 2019.03.02
Czas trwania:
13 dni
Ilość mil morskich:
350 (średnio 27 na dzień)
Skipper:
Andrzej Brońka
Kontakt ze skipperem:
email: ewa.stolzmann@conceptsailing.pl lub hugill@interi
Wolnych miejsc:
8

Karaibską przygodę zaczynamy w samym środku archipelagu Małych Antyli, na Martynice, wyspie będącej częścią Francji, zachwycającej górzystym, wulkanicznym krajobrazem, tropikalnymi lasami równikowymi. Martynika słynie z upraw bananów oraz trzciny cukrowej, z której produkowany jest rum. To wyspa o pięknych plażach, w niezliczonej ilości barw i odcieni.


  


Na dwutygodniowy rejs wyruszamy z Le Marin (portu położonego 30 km od lotniska) i płyniemy na południe, gdzie planujemy odwiedzić:

SAINT LUCIA

To jedna z najpiękniejszych wysp karaibskich, w większości pokryta tropikalnymi lasami oraz plantacjami bananów. Są tu niezwykłe plaże, kryształowo czysta woda, tropikalna roślinność. Symbolem wyspy są szczyty dwóch wulkanów: Petit Piton i Gros Piton.

– Marigot Bay

Miejsce uznawane za jeden z najbardziej malowniczych obszarów karaibskich. Są tu plaże łagodnie schodzące do wody, egzotyczne palmy i turkusowe morze.

- Rodney Bay

Malownicza zatoka w północno-wschodniej części wyspy St. Lucia,. W południowej części zatoki leży piękna plaża z białym piaskiem Reduit Beach, gdzie znajduje się przystań i port jachtowy. W północnej części zatoki wznosi się fort Rodney. Z tej części wyspy rozciąga się wspaniały widok na Martynikę.

– Soufriere

Pierwsza osada na wyspie, założona przez francuskich kolonialistów. Zawdzięcza swoją nazwę gorącym źródłom siarkowym (fr. soufre – siarka).

 SAINT VINCENT I GRENADYNY

To niewielkie wyspiarskie państwo na Morzu Karaibskim W jego skład wchodzi główna wyspa Saint Vincent oraz około 100 mniejszych wysepek zwanych Grenadynami.

Stanowią polityczną całość, ale krajobrazowo bardzo się różnią. Każda wyspa jest niezwykła i każda posiada swój niepowtarzalny czar: piękne plaże, możliwość podziwiania podwodnego świata, raf koralowych.

Wyspę Saint Vincent zdobi położony w północnej części wyspy czynny wulkan Soufrière.

- Kingstown

Jest stolicą i zarazem głównym portem tego karaibskiego państwa.

- Wallilabou

Urokliwa zatoka, dobrze znana z popularnego filmu Piraci z Karaibów, zlokalizowana na północno-zachodnim wybrzeżu wyspy. Na ten uroczy zakątek składają się: czarny piasek, hotelik, dwa mola i niewielkie biuro urzędu celnego.

GRENADYNY

- Bequia  - Port Elizabeth

Bequia nazywana jest klejnotem Grenadynów, ze względu na swój uroczy stary karaibski charakter oraz przyjazną atmosferę. To przede wszystkim niesamowite piaszczyste plaże, porośnięte palmami i tropikalną roślinnością, wtopione w krajobraz malownicze małe rybackie wioski, gościnne rodzinne hotele i kurorty oraz przemieszanie nowoczesności z tradycją i kulturą wyspy.

Lokalną atrakcją jest tu niewielki rezerwat dla żółwi, którego ideą była ochrona młodych przedstawicieli gatunku hawksbill. Warto zwiedzić ruiny zakładu produkcji trzciny cukrowej i plantacji, pracownię ceramiczną, w której można kupić lokalne wyroby. Charakterystyczną cechą Bequia jest nietypowa roślinność w postaci kolorowo kwitnących drzew.

- Mustique

To niewielka prywatna wyspa na Karaibach należąca do Małych Antyli.

Wiele znanych osób posiada tam swoje domy, To mieszanka luksusu, elegancji i prostego stylu życia. Na wyspie jest około 100 willi oraz 9 dziewiczych plaż otoczonych przez rafy koralowe, ciekawostką są ręcznie malowane, znaki drogowe.

- Canouan

Kolejna piękna i magiczna wyspa. Tworzą ją dwie główne zatoki; Glossy i Friendship oraz Królewski Szczyt (Mount Royal). Głównym ośrodkiem i miastem jest Charlestown. Szczególnie upodobały sobie tą wyspę znane gwiazdy amerykańskie, których spotkać tu nie jest zbyt trudno.

- Mayreau

To najmniejsza spośród zamieszkanych wysp łańcucha Grenadyn. Wybrzeża wyspy są przeważnie skaliste za wyjątkiem nielicznych zatok, w których ukryte są  urokliwe plaże. Na wyspie znajduje się chyba jeden z piękniejszych na Karaibach kamienny katolicki kościółek wzniesiony na szczycie wzgórza.

- Union Island

Górzysta wyspa z największym wzniesieniem Clifton. Bardzo różnorodna, z zachwycającą laguną i restauracją-wyspą. Niezwykła, krystalicznie czysta woda, rafa koralowa pełna kolorowych rybek, a na lądzie ogromne ananasy i kolorowa drewniana zabudowa. Taka jest Union Island.

- Tobago Cays

Jedno z najlepszych i najcudowniejszych miejsc na świecie do uprawiania sportów wodnych w tym głównie nurkowania. Tobago Cays tworzą niewielkie wysepki oraz liczne piaszczyste łachy, tworzące tak zwany Park Morski - Marine Park. Oprócz podwodnego świata można podziwiać liczne gatunki ptaków oraz wychodzące z morza ogromne żółwie morskie.


 Wróć do opisu wyprawy