Svalbard Expedition 2018 - Sailing back to the North.

Leg: 18.1

Cruise rout: Albufeira - DublinDates:
from 2018.04.21 to 2018.05.09
Duration:
18 days
NM:
1200 (average 67 per day)
Skipper:
Marek Strzelczyk
Contact with skipper:
+48 606 816 555, email: marek.strzelczyk@gmail.com
Vacancies:
---

Wyruszamy z Albufeiry 21.04. Popłyniemy do Lizbony, Porto, jeśli się uda to zatrzymamy się na chwilę w Baionie - zobaczyć replikę okrętu Kolumba (Pinta) lub na Islas Cies – zobaczyć plaże, mewy i zrobić pieszą wycieczkę do latarni morskiej. Nieco dalej na północ zatrzymamy się w Vilagarcia de Arousa, skąd można zrobić lądową wycieczkę do Santiago de Compostella. Dalej opłyniemy “koniec ziemi”, Finisterre, oraz Torre de Hercules – najstarszą czynną latarnię morską by w końcu stanąć w A Coruña. Tam poczekamy na pogodę, by zacząć przelot przez Zatokę Biskajską. Jeśli wiatr będzie sprzyjał, to po 3-4 dniach powinniśmy być na Isles of Scilly, gdzie złapiemy trochę oddechu podziwiając krajobraz. Stamtąd będziemy kontynuować podróż na północ zatrzymując się po drodze w Milford Haven lub jakimś walijskim porcie o trudnej do wymówienia nazwie (np. Pwlhelli). Jeśli będziemy mieli zapas czasu, to odwiedzimy Wyspę Man. Stamtąd skierujemy się do Dublina, gdzie zakończymy rejs 09.05.

Do zrobienia jest ponad 1200 mil w 18 dni, z czego znaczna część (~400) to przelot przez Zatokę Biskajską. Oczywiście dokładny plan rejsu, w szczególności porty pośrednie (oprócz Villagarcia de Arousa i A Coruña), zależą w znacznej mierze od pogody.

Uwaga: Ci, którzy chcieliby przepłynąć przez Zatokę Biskajską a mają ograniczenia urlopowe mogą zacząć w Villagarcia de Arousa w sobotę 28.04.Back to expedition