Svalbard Expedition 2018 - Sailing back to the North.

Leg: 18.12

Cruise rout: Dublin - AlbufeiraDates:
from 2018.09.22 to 2018.10.14
Duration:
22 days
NM:
1200 (average 55 per day)
Skipper:
Andrzej Janecki
Contact with skipper:
email: ewa.stolzmann@conceptsailing.pl
Vacancies:
5

22.09.2018 lądujemy w Dublinie. Zostaniemy tam tylko tyle, ile musimy, żeby przygotować jacht do wypłynięcia i zobaczyć w Dublinie to co konieczne i ciekawe. A to co konieczne do zobaczenia to Muzeum Guinnessa, reszta w zależności od czasu ;-).
I ruszamy w drogę, mamy w planie jakiś port na wybrzeżu Anglii - który, to jeszcze do zastanowienia (a konkretnie potrzeba większej ilości czasu i poczytania gdzie warto wstąpić). Za to następny port jest sprecyzowany - to Brest we Francji.
W Breście do zobaczenia jest wiele ale na pewno jedno z ciekawszych miejsc to Muzeum Morskie na zamku i jedno z największych na świecie oceanariów.
Z Brestu przez Biskaje do Hiszpanii, a konkretnie A Coruny. To urocze Hiszpańskie miasteczko z Wieżą Herkulesa - najstarszą na świecie latarnią morską, działającą nieprzerwanie od czasów rzymskich czyli od II w n.e..
Z Coruny pożeglujemy do niewielkiego miasteczka Baiona gdzie znajduje się replika statku Kolumba Pinty (Baiona była pierwszym europejskim portem, do którego wrócił Kolumb po odkryciu Ameryki). Tam pożegnamy Hiszpanię.
Kolejny port to Porto w Portugalii, śliczne miasteczko z wąskimi stromymi uliczkami i sławnym trunkiem porto. Po wypłynięciu z Porto czeka nas ostatni etap do Lizbony.
Na tym etapie mamy nadzieję sporo zobaczyć i porządnie pożeglować - do zobaczenia ;-)
Następnie tylko jeszcze jedna doba  żeglugi i wpływamy do słonecznej Albufeirii.

Back to expedition