AktualnościWyprawa Svalbard 2018 – Powrót na Północ.Nashachata II - Powrót ze Svalbardu.
2018.08.31

Od wypłynięcia z Tromso 19 czerwca do Powrotu do Tromso 18 Sierpnia minęły tylko dwa miesiące a wydaje się jakbyśmy spędzili na północy co najmniej pół roku! Prawie 50 żeglarzy miało niezwykłą szansę do poznania i eksploracji tego niezwykłego archipelagu. Spotkało nas tam to wszystko na co wszyscy liczyli; niezwykle góry lodowe, polarne niedźwiedzie , foki, wieloryby, delfiny, morsy… i niezwykła przyroda tego zagubionego na północy archipelagu. Zapraszamy do oglądnięcia naszej galerii ‘Svalbard 2018’. Teraz powoli, nie spiesząc się zbyt bardzo wracamy przez fiordy Norwegii do Portugalii.

więcej

W drodze do Longyearbeen
2018.06.24

Niedługo będziemy w Longyearbyen,kończąc przelot z Norwegii.Zdążymy chyba obejrzeć kolejny mecz Polaków,tylko nie bardzo jest jasne czy chcemy.

więcej

Lofoty..zobacz relację
2018.06.20

Po prawie 7 tygodniach żeglugi , 2800 mil morskich za rufą, jesteśmy na Lofotach. Nashachata II sprawuje sie znakomicie, pomimo trudnych warunków które spotkaliśmy na Biskajach i Morzu Północnym. Zapraszamy na FB gdzie znajdziecie szczegółowe relacje uczestników poszczególnych etapów.

więcej

Wymiana Załogi Dublinie
2018.05.11

Nashachata II przybiła do nabrzeża mariny DUN LAOGHAIRE 8-go Maja. Nowa załoga zamustrowała 9 Maja, standardowe zaprowiantowanie, clar jachtu i 10-tego wyjście w morze. Dzisiaj zameldowali sie juz w Belfaście. Stopy wody i pomyślnych wiatrów!!!

więcej

Info z pokładu ;Etap 18.1
2018.04.27

Info z jachtu (na stronę / FB): 28.04 Po tygodniu zmagania się z przeciwnymi wiatrami dotarliśmy do Baiona. Po drodze jedynie dwa krótkie postoje Lizbona i Porto. Zaraz po południu wyszliśmy dalej, zobaczyć Islas Cies, niestety bez schodzenia na ląd. Zrobiliśmy wtedy pierwszy w tym rejsie zwrot przez rufę. Niestety, nie tylko wiatr się zmienił - zamiast słońca widzimy ciemne niskie chmury i od rana pada. Po zmianie części załogi wybieramy się w kierunku A Coruna.

więcej

Żeglując na Północ
2018.04.23

Sezon żeglarski w 2018 roku oficjalne rozpoczęty 22 kwietnia, kiedy to Nashachata II opuściła Albufeirę kierując się na północ. Ale kilka dni wcześniej mieliśmy grupę doświadczonych kapitanów aby przetestować jacht , a także poprawić nasze umiejętności w manewrowaniu tym jachtem i dowiedzieć się czegoś więcej o s/y Nashachata II.

więcej

Ostatnie przygotowania do sezonu
2018.04.04

Rozpoczęcie sezonu 2018 planujemy w kwietniu, w Albuferii , podczas trzeciej już edycji Manewrówki, zwanej przez niektórych "Mamutówką" ze względu na prawie 50 ton wyporności NSCH2. Jacht jest prawie gotowy do naszej Wyprawy na Północ. Mamy nadzieję, że wypłyniemy zgodnie z planem 20 kwietnia.

więcej